طلاق عاطفی چیست و نقش وکیل پایه یک در پایان دادن به طلاق های عاطفی کدام است؟

طلاق عاطفی

طلاق عاطفی به شرایطی اطلاق می شود که رابطه عاطفی و زناشویی به زن و شوهر پایان یافته، اما این دو همچنان زیر یک سقف زندگی می کنند. آیا برای طلاق های عاطفی می توان راه حلی یافته و زندگی را به مجرای آن بازگرداند و یا راه حل منطقی پایان دادن به زندگی در این شکل است؟ برخلاف چیزی که متصور هستیم، وکیل پایه یک دادگستری در این زمینه نیز می تواند راه گشایی زندگی های به بن بست رسیده باشد.

اگر چه آمار دقیقی از میزان طلاق های عاطفی شکل گرفته در کشور نداریم، اما آمار نیمه کاره نیز حاکی از آن است که طلاق های عاطفی بسیاری در بین خانواده ها رخ داده و دیوارهای سنگی میان همسران بالاتر می رود.

درمان طلاق های عاطفی

برای درمان طلاق های عاطفی، باید ریشه یابی اختلافات میان زوجین صورت گرفته و راه حل های منطقی برای برطرف ساختن آن ها، ارائه گردد. در صورتی که مشکلات به حدی جدی باشد که امکان بازگشت خانواده به آغوش گرم یکدیگر وجود نداشته باشد، وکیل پایه یک دادگستری پیشنهاد طلاق توافقی را ارائه خواهد داد.

طلاق عاطفی از طلاق واقعی، بدتر و مخرب تر است!

عدم پذیرش مشکلات و نادیده گرفتن آن ها، به هیچ وجه راه حلی منطقی نبوده و ادامه دادن در سکوت، طلاق عاطفی را به وضعیت بدتری می کشاند.

نیازی نیست که در این شرایط طلاق از سوی زن مطرح شده و یا شوهر برای ادامه زندگی به دنبال راه حل های بیرون از خانه باشد؛ بلکه می توان به ریشه یابی عدم اعتماد همسران به یکدیگر پرداخته و برای حل مشکلات قدم برداشت. اگر مشکلات به شکلی در زندگی ریشه دوانده باشند، که حل آن ها غیرممکن باشد، طلاق به منزله آب حیات بوده و از تلف شدن زندگی طرفین جلوگیری به عمل خواهد آورد.

طلاق عاطفی

اما عدم استفاده از راهبردهای حل مسائل و کاهش میزان ارتباط کلامی، چیزی جز خسران باقی عمر و از دست دادن فرصت ها، به وجود نمی آورد.

به یاد داشته باشیم که طلاق عاطفی آثار مخربی بر فرزندان دارد، به طوری که برخی از آنها رفتارهای هیجانی از خود نشان می‌دهند. سردی روابط والدین و حضور خنثی در کنار یکدیگر بر ویژگی‌هایی چون اضطراب،‌ گوشه‌نشینی، پرخاشگری، بهانه‌جویی، انتقام جویی، بی‌رحمی، غمگین بودن، زودرنجی، نزاع و درگیری، بدخوابی، بی‌اشتهایی،‌ بیزاری از زندگی، شک و دودلی و احساس بیماری در کودکان اثر فزاینده ای دارد.

قابل توجه است که متاسفانه برخی زوجین پس از طلاق عاطفی به سمت روابط خارج از خانه روی می‌آورند كه این روابط می‌تواند از چت روم‌ها تا ارتباط با همكاران را شامل شود،جامعه‌ای كه در آن زنان و مردان نیازهایشان را این گونه برطرف كنند، سرشار از بی‌اعتمادی، بیماری، فساد و ناامنی خواهد بود. طلاق عاطفی زنگ خطری است كه همه باید آن را جدی بگیرند.

با این حساب استفاده از جلسات مشاوره و دریافت راهنمایی از یک مشاور حقوقی، می تواند ادامه زندگی را به شکلی صمیمانه و عاشقانه فرم بخشیده یا با خاتمه دادن به آن، مسیر فساد و نابسامانی های بعدی را مسدود سازد.

نوشتهٔ پیشین
حضانت فرزند به مادر در چه شرایطی محقق می شود؟
نوشتهٔ بعدی
برای برگشت زدن چک چه مراحلی را باید طی کنیم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست