مزیت ارجای پرونده ها به وکیل پایه یک دادگستری

مزیت ارجای پرونده ها به وکیل پایه یک دادگستری

زمانی که یک پرونده ی حقوقی یا کیفری مفتوح شده و نیاز به دخالت وکیل در آن پیدا می شود، بسیار متفاوت خواهد بود که از یک وکیل پایه یک دادگستری بهره مند شوید، یا اوضاع را به کمک مشاور حقوقی پیش ببرید.

البته نباید از این واقعیت غافل شد که برخی از پرونده های قضایی با کمک و راهنمایی مشاوران حقوقی پیش رفته و مساله حل خواهد شد. عموما موارد مربوط به شورای حل اختلاف را می توان به کمک مشاوران حقوقی مرتفع ساخت.

وکیل پایه یک دادگستری شخصی است که پس از طی دوره تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس و یا بالاتر در رشته حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی یا همتراز آن در حوزه علمیه، در آزمون کانون وکلای دادگستری که هر سال یک بار برگزار می شود، در رقابتی سنگین و نفس گیر موفق به کسب معدل و ترازی شده باشد که بتواند در بین رقبای پر شماری که دارد به عنوان کارآموز وکالت پذیرفته شود.

در این میان باید دید پرونده فرد مربوط به چه حوزه ای است. شما ممکن است به وکیل طلاق، وکیل کیفری، وکیل ملکی، وکیل امور بین الملل و … احتیاج داشته باشید.

امروزه به دلیل پیچیده شدن روابط حقوقی و تجاری اشخاص حقیقی و حقوقی نیاز به کسب اطلاعات و مشاوره حقوقی از حقوق ‌دانان و مشاورین حقوقی مجرب بیش از پیش احساس می‌شود. مشاوره حقوقی باعث ایجاد امنیت خاطر جهت انجام تعاملات و معاملات حقوقی و تجاری اشخاص می‌شود. همواره وجود تیمی حقوقی از وکیل دادگستری که سالیان سال در دفاع از موکلین در مراجع قضایی اشراف به مسائل و مشکلات  قضایی و قوانین و مقررات حقوقی دارند در کنار شرکت‌ها و اشخاص باعث افزایش راندمان و کاهش گرفتاری‌های حقوقی در تجارتشان می‌شود.

باید همیشه این مورد را در نظر داشته باشید که بدون داشتن وکیل پایه یک دادگستری، چه در مقام شاکی و چه در مقام مشتکی عنه، امکان پایمال شدن حقوق شما وجود داشته و با توجه به جهل از قانون و نبود دفاع یا اظهارات و لوایح درست و صحیح؛ خود را در مقابل تضییع حقوق قرار می دهید.

نوشتهٔ بعدی
حق متهم در بهره گیری از وکیل پایه یک دادگستری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست